Danuta Prokulska-Balcerzak – certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny, psycholog kliniczny, trener.

Jestem absolwentką Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz Krajową Szkołę Psychoonkologii w Gdańsku. Posiadam certyfikat psychoterapeutyczny w Polskim Towarzystwie Psychologicznym i w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej, oraz pierwszy stopień specjalizacji klinicznej. Należę do obu wspomnianych Towarzystw.

Prowadziłam autorskie warsztaty na temat  porozumiewania się z umierającymi („Jaskółki”), wypalenia zawodowego („Jak pracować, żeby nie zwariować), samotności  („Kiedy samotność boli”, „Od relacji do więzi” ).

Założyłam ośrodek terapeutyczno-szkoleniowy pod nazwą Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne w Warszawie, w którym prowadzona była psychoterapia, Studium Socjoterapii, superwizja szkoleniowa oraz warsztaty psychologiczne.

We współpracy z Kinem Luna w Warszawie oraz Instytutem Psychologii w Białymstoku organizowałam i prowadziłam kilkuletni cykl  dyskusji po projekcjach filmów o tematyce związanej z relacjami ( „Od relacji do więzi.”) Pod takim samym tytułem prowadziłam analizy bajek w Księgarni „Tarabuk” w Warszawie. Organizowałam i prowadziłam zajęcia na I roku Studium Socjoterapii Młodzieży, będącym pierwszym etapem szkolenia w KCP.

Prowadziłam zajęcia w Instytucie Psychologii WSAP w Białymstoku.

W Bibliotece przy ul. Koszykowej w Warszawie prowadziłam wykłady dotyczące psychoanalitycznego rozumienia  relacji i więzi.

Prowadzę warsztaty z psychoterapii psychodynamicznej   (Łódź podwodna”) oraz szkolenia z psychoterapii psychodynamicznej dla psychoterapeutów pracujących w innych nurtach niż psychodynamiczny.

Jestem pomysłodawcą i opiekunem Pracowni Praktyk Psychologicznych, w której studenci psychologii oraz słuchacze Studium Socjoterapii prowadzili warsztaty psychologiczne przygotowane pod moim kierunkiem.

Od stycznia 2019 r. zajmuję się przede wszystkim psychoterapią osób dorosłych i prowadzeniem autorskich warsztatów i szkoleń.

Kontakt telefoniczny: 691 272 791
Poczta elektroniczna: danuta.prokulska@cp.waw.pl